سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

95/12/3
9:21 ع

 

سیستان و بلوچستان از امنیت خوب و پایداری برخوردار است بازی جراحی نظامی/امروز آینده روشنی پیش روی انقلاب است / لزوم توجه به ظرفیت‌های داخل کشور
فرمانده کل سپاه گفت: امروز سیستان و بلوچستان از امنیت خوب و پایدار برخوردار است و ادامه راه شهید شوشتری در این استان توسط همرزمانشان، زمینه محرومیت‌زدایی را فراهم کرده است.

 سردار سرلشکر محمدعلی جعفری عصر امروز در آیین افتتاح 415 واحد مسکن محروم در جنوب شرق که از طریق ویدئوکنفرانس در نقاط مختلف افتتاح شد، اظهار کرد: خدا را شاکر هستیم که امروز سیستان و بلوچستان از امنیت خوب و پایدار و جامعی برخوردار است و ادامه راه شهید شوشتری در این استان توسط همرزمانشان، زمینه محرومیت‌زدایی را فراهم کرده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی در راستای محرومیت‌زدایی در جنوب شرق به ویژه سیستان و بلوچستان انجام شده است، افزود: با این خدمات صورت گرفته باید گفت نهضت خدمات رسانی و محرومیت زدایی در این استان شروع شده است.

لزوم تداوم نهضت مردمیاری و محرومیت‌زدایی در سیستان و بلوچستان

این مسؤول ادامه داد: باید کارهای بزرگی در این استان در راستای محرومیت‌زدایی انجام شود تا عقب‌ماندگی‌های گذشته جبران شود، باید نهضت مردمیاری و محرومیت‌زدایی همواره ادامه داشته و اثرات آن برای همه اقشار جامعه قابل لمس باشد.

وی گفت: ناامنی گسترده در اوایل انقلاب بازی جراحی مغز مانع کارهای گسترده و بزرگ شده است اما طی دهه اخیر با مشارکت مردم امنیت خوبی در منطقه برقرار است.


سردار سرلشکر جعفری با اشاره به اینکه پایدار کردن امنیت بستگی به اقدامات محرومیت‌زدایی و مردم یاری دارد که باید ادامه پیدا کند، افزود: این استان ظرفیت‌های زیادی دارد که برنامه‌ریزی، همت و هماهنگی تمرکز بر اقدامات راهبردی می‌خواهد مثلا با شروع نهضت احیای اراضی کشاورزی می‌توان در این راه گام برداشت که این اراضی باید در تمام مراحل کشت و برداشت مورد حمایت باشد.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات متعددی که امروز در کشور وجود دارد از جمله تحریم‌ها، در صورتی که نگاه به درون داشته باشیم و به فعال‌سازی ظرفیت‌های درونی کشور بیندیشیم، آینده روشنی پیش روی نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد بود.

وی بیان کرد: مجموعه این اقدامات و اقدامات بازی جراحی قلب محرومیت زدایی و افتتاح 415 واحد مسکن مددجویی شروع کار بزرگی است که باید ادامه پیدا کند تا شاهد نتایج گسترده آن در آینده باشیم.


امروز آینده روشنی پیش روی انقلاب اسلامی ایران است

این مسؤول ادامه داد: ماموریت سپاه عمق بخشی داخلی به انقلاب اسلامی بوده است که امروز نتایج آن را نظاره‌گر هستیم.

وی گفت: دولت نیز باید در این زمینه یاری‌گر مجموعه باشد و امیدواریم در 40 سالگی انقلاب اسلامی بارقه امید بیش از پیش دمیده شود، امروز آینده روشنی پیش روی انقلاب اسلامی ایران است.

سردار سرلشکر جعفری بیان کرد: این حرکت‌های بازی جراحی جهادی و محرومیت‌زدایی نمونه شود و مجموعه کشور به ویژه وزارت جهاد کشاورزی و دولت الگو گیری کنند تا شاهد محرومیت در این استان نباشیم.


به گزارش فارس؛ سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده‌کل سپاه که ظهر امروز برای بازدید از چند پروژه وارد منطقه سیستان شد، به صورت ویدئوکنفرانس از سالن اجتماعات تیپ حضرت علی اکبر(ع) شهرستان زابل، 415 واحد مسکونی را در سطح جنوب شرق کشور افتتاح کرد.

150 واحد خانه محروم در حوزه استحفاظی قرارگاه شهید هراتی، 80 واحد خانه محروم در حوزه قرارگاه شهید میرحسینی، 80 واحد خانه محروم در حوزه قرارگاه شهید معمار، 85 واحد خانه محروم در حوزه قرارگاه شهید فولادی، 20 واحد خانه محروم در حوزه قرارگاه شهید سجاد و در مجموع 415 واحد مسکن مددجویان و محرومان از طریق ویدیو کنفرانس در جنوب شرق کشور افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

قرارگاه شهید هراتی شامل محدوده منطقه عمومی سیستان و جنوب خراسان جنوبی، قرارگاه شهید میرحسینی شامل محدوده شهرستان زاهدان خاش و میرجاوه، قرارگاه شهید معمار شامل محدوده غرب استان سیستان و بلوچستان، جنوب استان کرمان و شرق استان هرمزگان، قرارگاه شهید فولادی شامل محدوده شهرستان چابهار و سرباز و قرارگاه شهید سجاد محدوده شهرستان سراوان است.

---------------------

 

لشکر 41 ثارالله کلید فتح فاو
عملکرد موفق، سریع و به موقع رزمندگان گردان 410 و در راس آنها حاج احمد امینی فرمانده گردان و شکستن خط در آن سوی اروند، یکی از دلایل پیروزی عملیات والفجر 8 و فتح فاو به شمار می‌آید.


 «احمد امینی» در اولین روز شهریور ماه سال 1342 در روستای «محمدآباد سفلی» در دوازده کیلومتری «رفسنجان» به دنیا آمد.

او تحصیلات ابتدایی را در روستای «لاهیجان» به پایان رساند، اتمام تحصیل او همزمان با اوج گیری انقلاب شد.

عملیات والفجر هشت نقطه اوج زندگی این مرد بزرگ بود. گردان 410 به فرماندهی او از اروند رود وحشی گذشت و پا به خاک دشمن گذاشت. گردان غواص موج اول حمله به شمار می رفت. حاج احمد امینی، اولین شهید این گردان بود که قطرهای خون پاکش ساحل خیس اروند را زینت داد.

رزمندگان 410  غواص  راه  را برای عبور گردان‌های قایقی باز کردند

کمی از ساعت 8 شب 20 بهمن ماه سال 1364  گذشته بود که رزمندگان گردان 410 غواص به فرماندهی احمد امینی به محل ماموریت عزیمت کردند.

همه چیز از قبل برنامه ریزی شده بود. یک گروهان از گردان 410 به فرماندهی اکبر قضاوی در حالیکه لباس های سیاه غواصی بر تن داشتند  و اسلحه ها و سایر تجهیزات را که در پوشش ضد آب جاسازی شده بود بر دوش گرفته بودند وارد نهر مجری شدند.

گروهان دوم به فرماندهی محسن صغیرا در حالیکه علی عابدینی جانشین فرمانده گردان 410 آنها را همراهی می کرد تن به آب گل آلود بلامه سپردند.

احمد امینی با گروهان سوم حرکت کرد. محمد قنبری فرماندهی گروهان را بعهده داشت. رضا موذنی دیگر رزمنده اصفهانی بعنوان جانشین، وی را یاری می کرد. رزمندگان این گروهان از نهر علی شیر به سوی اروند رفتند.

پیشاپیش ستون یکی از عناصر اطلاعاتی و بعد از او نیروی تخریب و سپس فرمانده و بی سیم چی ها و پیک هایش دست در گره های طناب داشتند.

ساعاتی بعد عملیات پیروزمند والفجر 8 آغاز می شود. رزمندگان 410 غواص با حمله به سنگرهای خط مقدم دشمن،  راه  را برای عبور گردان های قایقی باز کردند.

نقش غواصان گردان 410  لشکر 41 ثارالله در فتح فاو انکار ناپذیر است

بدون تردید نقش غواصان گردان 410  لشکر 41 ثارالله در فتح فاو انکار ناپذیر است. ارزش عملکرد رزمندگان غواص وقتی بارزتر می شود که  بدانیم بسیاری از گردانهای قایقی لشکرهای هم جوار که در آن شب سرد و تیره و طوفانی موفق به باز کردن معبر نشده بودند از محورهای علی شیر و مجری و بلامه به آن سوی اروند هجوم بردند.

حاج احمد پس از سقوط مواضع دشمن در ساحل فاو، به شهادت رسید

در این میان نهر علی شیر و مجری و بلامه سه محور عملیاتی لشکر 41 ثارالله بودند که شب عملیات والفجر 8 از هریک از این نهرها یک گروهان غواص از گردان 410 به سوی مواضع دشمن در آن سوی اروند حرکت کرد و با شکستن خط، راه را برای هجوم گردان های لشکر 41 و نیز گردانهای لشکرهای هم جوار باز کردند.

بی گمان عملکرد موفق، سریع، غافلگیر کننده و به موقع رزمندگان گردان 410 و در راس آنها حاج احمد امینی فرمانده گردان و شکستن خط در آن سوی اروند یکی از دلایل پیروزی عملیات والفجر 8 و فتح فاو به شمار می آید. حاج احمد پس از سقوط مواضع دشمن در ساحل تازه آزاد شده فاو، به شهادت رسید.

بخشی از وصیت نامه شهید

توصیه می کنم شما را و هر آن کسی که این وصیت نامه به او می رسد اینکه از خدا بترسید و در اعمال خود اخلاص را حفظ کنید و یاد خدا را فراموش نکنید و آگاه باشید که خداوند ناظر بر اعمال شماست و توصیه می کنم شما را به پیروی از امام و کوتاهی نکردن در اجرای فرامین آن بزرگوار. سعی کنید که اعتقادات خود را در اصول و فروع قوی سازید تا در سختی ها نلغزید.ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ